נקודת מפגש בסדרת מפגשי חורף
אני רוצה להשתתף!
שריינו לי מקום:
אני רוצה להשתתף! שריינו לי מקום:
אני רוצה להשתתף! שריינו לי מקום:

– האירוע ילווה בתמלול –
אם יש צורך בהתאמות נוספות
אנא פנו לסמדר 02-5882554
law_clinics@savion.huji.ac.il

*אנחנו נשלח לך תזכורת עם קישור לזום ביום המפגש

1200 אנשים מאושפזים בבתי החולים הפסיכיאטריים ללא כל הצדקה רפואית. כבר שנים שאנחנו קוראים למשרד הבריאות לפתח מענים בקהילה עבורם. משרד הבריאות גם הבטיח שזה מה שבכוונתו לעשות. אלא שעכשיו מסתבר  שבמקום לפתח מענים בקהילה – משרד הבריאות מתכוון לפתוח מוסדות פסיכיאטרים חדשים עבור אותם אנשים !

בימים אלה פירסם משרד הבריאות מכרז להקמתן של "קהילות משקמות", מסגרות שאמורות לתת מענה למי שמאושפזים שנים בבתי החולים הפסיכיאטרים. מתברר שלמעשה מדובר בתכנית להקמת  מוסדות סגורים בהם יגורו עשרות אנשים יחד, מוסדות סגורים ומנותקים מהקהילה שבחוץ, מוסדות אשר כרוכים בפגיעה בזכויות האדם של דייריהם, ובהן הזכות לחיות בקהילה, הזכות לאוטונומיה, הזכות לשוויון, הזכות לפרטיות והזכות לחירות.

המכרז  עומד בניגוד גמור –

● לאמנה הבינלאומית בדבר זכויות אנשים עם מוגבלות אותה אישררה מדינת ישראל
● לחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות
● לחוק שיקום נכי נפש בקהילה

אנו מזמינים אתכם לקחת חלק בכנס חירום בו תוכלו לשמוע עוד על הנושא ולהצטרף  אלינו למאבק לעצירת המכרז, כדי שהאנשים שמאושפזים שנים בבתי חולים פסיכיאטרים יוכלו לעבור לחיות בקהילה ולקבל את הסיוע הנדרש לשם כך!

בכנס נדבר על:

● רקע – מוסדות לעומת חיים בקהילה לאנשים עם מוגבלות
● המכרז של משרד הבריאות והכשלים שבו
● הדרכים בהן נפעל ביחד נגד המכרז

בסוף הכנס נזמין אתכם להצטרף לקהילת הפעילים בתחום בריאות הנפש של ארגון בזכות.

את המפגש ינחו:
עורכת הדין נטע דגן, מנכ"לית
ד"ר עידית סרגוסטי, אחראית תחום יישום מדיניות
עו"ד ורד בר, המחלקה המשפטית

ארגון בזכות

בזכות הוא הארגון המוביל והותיק ביותר בישראל לקידום זכויותיהם של אנשים עם מוגבלויות. החזון שלנו הוא קידום זכויותיהם של אנשים עם כל סוגי המוגבלויות בכל תחומי החיים תוך הבטחת שוויון, כבוד ושילוב מלא של אנשים עם מוגבלות בחברה הישראלית

הקליניקה לזכויות אנשים עם מוגבלות

הקליניקה לזכויות אנשים עם מוגבלות פועלת לקידום שילוב שוויוני של אנשים עם מוגבלות בחברה ולמימוש זכויותיהם, תוך התמקדות בתחומי ההשכלה הגבוהה והתעסוקה. לצד שיעורים והרצאות לסטודנטים, הקליניקה עוסקת במתן ייעוץ וייצוג משפטי ללא תשלום לפונות ופונים שזכויותיהן/ם נפגעו על רקע מוגבלותן/ם בתחומי התעסוקה והשכלה גבוהה, וכן לארגונים חברתיים העוסקים בתחום המוגבלות. במקביל הקליניקה עוסקת בקידום חקיקה ושינוי מדיניות, לצד עבודה על תיקים עקרוניים בפני הערכאות השונות וכן פעילות שמטרתה העלאת המודעות הציבורית לנושאי עיסוק הקליניקה, כל זאת במטרה לקדם שוויון מהותי עבור אנשים עם מוגבלות בחברה הישראלית.